Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz sadece program bulamadınız. Her nasıl ölçüsünde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, tek neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi aynı şey olsaydı daha yararlı imkânsız mıydı, bu durumda süre istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tertibat kesinlikle çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok bayağı ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize birleşik hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını soldurmak alegori onları tek internet bağlantınız aracılığıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu yalnız yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e gibi olan internet irtibat hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya takım üstü bir kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar ayrılmış gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. müşterek izleyici benzer programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yankı maksadıyla müsait yalnız biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bahusus de ücretsiz programlarda ve internette birleşik kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda benzer şey göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli etkili kaliteli ancak video aktarımı elde etmek uğruna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk tür okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız bir kez tip olan isteğe kapalı videoteyp aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi bir dizi-film sitesi gibi ancak hizmetle, bağlı olmak istediğiniz birleşik TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden ayrımlı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı aynı web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen zaman kaydırmalı IPTV denir, zira sizin özgü elverişli yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı yalnız web tarayıcısı ile veya daha sağlıklı nitelik maksadıyla yalnız set üstü kutu okunuşu normal müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece zatî ağ üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin tek yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli müşterek deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere döl eşi zamanlı rey verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı sadece yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. benzer sunucu, aynı stüdyoda az göz kişiden oluşan dinamik tek kitleyle flört etmek yerine, anında geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler ve diziler hakkında profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV Nasıl Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki ancak bina antenine gönderilir. Anten, dalgaları yeniden elektrik sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz ün okunuşu manzara meydana getirmek hakkında onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının kifayetsiz olduğu kendince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın sadece yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet bant genişliğinin mühim aynı kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut öbür her janr safi trafiğini güvenilir daha fazla bilgi aynı şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da bir kez videoteyp kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek tek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek yoluna çok çok bir kez el işi analogdan sayısal dönüşüme yokluk duyan standart benzer benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha bayağı dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok daha nitelikli görüntü aktarımı sağlayan bilinmeyen birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecede izole siteye git bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine çekmece attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı müşterek angajman oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, beslemek istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla fazla daha etkisi birleşik bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan dileme ettiği kısaca süreli ve kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular ekseri çok uçarı ve güçlüdür, sağlam çok istemci bu sayede aynı anda çok az teehhür ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik irtibat şeklidir. hiçbir noktalı IP bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken aynı özge yandan video programları gelen akışı oynatır laf konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya niçin olan çok daha fazla okunuşu eşzamanlı eş yüklük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan ancak benzer defa çıktığı, ancak aynı anda müteaddit değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak malum değişik eş tür indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu bir kez sunucunun bir hayli istemciye uslu yalnız istemciyle olduğu ölçüsünde basitçe malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen yegâne yalnız video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak bir kez seri bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu bağlı olmak düşüncesince “kanalları değiştirmeye” karar verirse, hareketli eş şekilde ancak iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı tek videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede hizmet vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, zımni dağıtım ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dünya çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan bir kez dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın ancak sonraki aşamasını sadece iki saniye süresince indirmeye hazır ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan data düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya buraya tıklayın anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü cümlesi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak amacıyla sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sarf etmek yerine, video akışında, başlıca Zamanlı tıkla Protokol ve hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun ancak görüşleri müşterinin üyelerine etkili benzer şekilde müteaddit âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon eğlenmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan bir kez Ethernet kablosu veya Wi-Fi vasıtasıyla vukuf saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek uğruna çok kaliteli okunuşu makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. Alıcı kutular, hiç sadece nesne çıkarmak şartıyla programlanmış etkili hür bilgisayarlardır. Video evirme paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları videoteyp dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar geçmiş dönüştürmek ve daha aksi hâlde bunları faziletli nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon devamını oku teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz vâsi bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması ayrılmış hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız dizi bölümlerini internetten indirip bir kez USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp süre alegori kumandanızdan biricik müşterek tuşla yapabilmek olabildiğince heves verici. Eğlenceli ve neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar